Vacature Adviseur Arbo & Gezondheid

Adviseur Arbo & Gezondheid

Voor 16 uur per week

Aan de slag met interessante vraagstukken op het gebied van Arbeidsomstandigheden en Gezondheid waarin je er mede voor zorgt dat onze medewerkers op een veilige, vitale en prettige manier kunnen werken? En dat in de meest dynamische gemeente van Friesland? Dan is deze vacature iets voor jou! Onze collega’s van het team P&O zijn namelijk op zoek naar een (ervaren) collega die hen komt versterken.

Je functie

In deze functie adviseer je gevraagd en ongevraagd over de arbeidsomstandigheden(beleid) en duurzame inzetbaarheid van al onze medewerkers. Je bent een belangrijke gesprekspartner voor de directie, het MT, de OR en de collega’s van het team P&O rondom ontwikkelingen en processen op het gebied van het arbobeleid en –wetgeving en bent aanspreekpunt voor externe partijen zoals de arbodienst. Je draagt actief bij aan verdere professionalisering van arbeidsomstandigheden en levert een bijdrage aan duurzame inzetbaarheid. Je signaleert kansen, knelpunten en risico’s met betrekking tot de arbeidsomstandigheden, bewaakt administratieve verplichtingen zoals opgenomen in wet-en regelgeving. Je werkt met name samen met de preventiemedewerker en ook met de andere adviseurs.

Daarnaast houd je je onder meer bezig met:

 • zorgdragen dat er aan de wettelijke verplichtingen vanuit de arbo-wet wordt voldaan, zoals de regie op de uitvoering van de RI&E en deze actueel houden;
 • het door ontwikkelen van het arbobeleid en -uitvoering;
 • het voeren van regie in de Arbo commissie en het deelnemen aan diverse overleggen die raakvlak hebben met je functie. Denk hierbij aan de Arbo commissie, het overleg over het nieuwe huisvestingsconcept en de Veilige Publieke Taak;
 • coördineren van de BHV organisatie i.s.m. de preventiemedewerker;
 • het uitvoeren van overige voorkomende Arbo gerelateerde werkzaamheden, zoals het opstellen van een jaarplanning en het aanleveren van gegevens voor het sociaal jaarverslag.

Je nieuwe team

Het team P&O is onderdeel van de afdeling Organisatie & Communicatie en bestaat uit 15 personen die een administratieve, adviserende en beleidsmatige functie uitoefenen. We gaan op een open en informele manier en met de nodige humor met elkaar om. En we staan echt voor elkaar klaar. Je voelt je meteen welkom, ga daar maar vanuit!

Het team heeft tot doel het management te adviseren en te ondersteunen bij het ontwikkelen, in-en uitvoeren van het integraal personeels-en organisatiebeleid. Het team heeft deskundigheid in huis op het vlak van mens én werk en de verbinding tussen die twee.

Specifieke uitdagingen voor het team voor de komende periode zijn o.a.:

 • de verdere ontwikkeling en implementatie van de organisatiekoers ‘Samen voor Goud’ en de HRM-visie;
 • het ontwikkelen van duurzaam inzetbaarheid beleid;
 • het ontwikkelen van strategische personeelsplanning;
 • het investeren in arbeidsmarktcommunicatie;
 • het verbeteren en implementeren van HR-processen.

Het team is zelf ook volop in ontwikkeling. De dienstverlening en bedrijfsvoering worden geoptimaliseerd en (nog) beter afgestemd op de organisatie, zodat het team wordt ervaren als een proactieve en betrouwbare samenwerkingspartner. Voor jou als nieuwe collega ligt er een mooie uitdaging om hier op inhoud en als teamlid een bijdrage aan te leveren!

Ons aanbod

Wij bieden je betekenisvol werk waarin je veel vrijheid krijgt. Daarnaast krijg je bij ons volop mogelijkheden om jezelf inhoudelijk en persoonlijk te ontwikkelen. Je gaat aan de slag in een hecht team waar altijd een vakgenoot is met wie je kunt sparren. We hebben een buitengewoon goede cao.

Je arbeidsvoorwaarden bestaan uit:

 • je salaris bedraagt maximaal € 4.494,- bruto per maand, bij een 36-urige werkweek (schaal 10).
 • je krijgt een Individueel KeuzeBudget (IKB), van 17,05% van je bruto salaris. Met het IKB kun je een deel van de arbeidsvoorwaarden zelf samenstellen en maak je keuzes die bij jou passen. Denk hierbij aan de maandelijkse uitbetaling van je vakantiegeld, extra verlof kopen of je reiskosten met fiscaal voordeel uit laten betalen.
 • je bouwt een goed pensioen op via het ABP.

De arbeidsovereenkomst is eerst voor de duur van 1 jaar. Bevalt het van beide kanten? Dan krijg je een vast contract.

Het is een nieuwe functie in ontwikkeling die nu is ingeschaald in schaal 10 (indicatieve waardering). In de jaarlijkse onderhoudsronde van ons functiehuis wordt deze functie samen met jou en je leidinggevende beschreven en vervolgens gewaardeerd. Jouw inschaling wordt hierdoor nooit lager.

Over de gemeente Heerenveen

Sporthoofdstad van het Noorden, economische motor van de provincie. Maar ook gemeente van 21 dorpen, weidse vergezichten en unieke natuur. Een gouden plak waar stad en platteland elkaar ontmoeten. Met ruim 50.000 inwoners is Heerenveen één van de grotere gemeenten van Friesland. Eigenzinnig en creatief; dynamisch en ambitieus. Een gemeente vol kwaliteiten, maar ook vol uitdagingen. Samen met inwoners en ondernemers bouwen zo’n zeshonderd professionals aan een leefbaar, veilig en duurzaam Heerenveen. Hierin gaan we elke dag samen voor goud.

Je profiel

Als gemeente gaan wij Samen voor Goud. Wij zoeken daarom een collega die vanuit de persoonlijke motivatie werkt om onze gemeente en ons team beter te maken. Samen met collega’s. Maar ook samen met inwoners en ondernemers. Voor deze functie vinden wij het belangrijk dat je de volgende kennis en ervaring meebrengt:

Kennis en ervaring

 • Je hebt minimaal een afgeronde HBO opleiding, passend bij het vakgebied;
 • Je hebt minimaal 3 jaar relevante werkervaring in een vergelijkbare functie, bij voorkeur binnen een publieke organisatie;
 • Je hebt beleidsmatige ervaring binnen het vakgebied en kunt projectmatig werken.

Competenties

Wij zijn op zoek naar een enthousiaste en gedreven professional om ons team verder te versterken. Je brengt jouw deskundigheid in waardoor de ander de juiste keuzes kan maken. Ingewikkelde zaken kun je helder uitleggen en je schrijft op een toegankelijke manier zonder de inhoud uit het oog te verliezen. Je bent proactief, staat stevig in je schoenen en weet tegelijkertijd heel goed wanneer je mee moet bewegen. Ook heb je een goed gevoel voor verhoudingen in de omgeving waarin je werkt. Resultaatgerichtheid, daadkracht en goede advies- en communicatieve (schriftelijk en mondeling) vaardigheden zijn jouw kernkwaliteiten. Je draagt uit dat je trots bent om voor onze gemeente en het team P&O te werken.

Informatie

Wil jij eerst meer weten over deze vacature? Over de inhoud van de functie bel je met Anne-Meyn Hasz (teamleider). Zij is bereikbaar op (06) 185 726 94. Over de procedure bel je met Rosa Ambachtsheer (adviseur P&O). Je bereikt haar op (06) 340 890 07.

Goed om te weten:

 • Voor de gemeente Heerenveen is diversiteit en inclusie belangrijk. Wij zijn nieuwsgierig naar jouw drive voor deze positie. Voel je te allen tijde welkom om te solliciteren, ongeacht culturele of demografische afkomst, gender of geaardheid;
 • We gaan toe naar een nieuwe manier van (samen)werken; een nieuw werkconcept. Je kiest flexibel wanneer, waar en hoe je je werk doet;
 • Een assessment kan onderdeel uitmaken van de wervingsprocedure;
 • Voor deze functie is bij indiensttreding een positieve Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) vereist.

Heb je interesse?

Stuur dan uiterlijk zondag 30 januari 2022 een reactie waarin je ons laat weten wat je te bieden hebt, wat je ambities zijn en welke ervaring je hebt naar: sollicitaties.048256@werkeninfriesland.nl. Rond maandag 31 januari aanstaande laten wij je weten of je bent uitgenodigd voor een sollicitatiegesprek op woensdag 9 februari 2022 in het Posthuis Theater als de corona maatregelen dat toelaten en anders via teams.