Vacature Stagiaire Communicatie

Stagiaire Communicatie

3e jaars, Per september 2023

Dit zijn wij

Wij zijn een energiek team van ongeveer tien communicatiemedewerkers en adviseurs. Ons team adviseert en ondersteunt de ambtelijke organisatie en het college bij de communicatie en representatie. We signaleren kansen en dragen bij aan de reputatie en profilering van Heerenveen. Als team kijken we wat er leeft in de gemeente, buiten het gemeentehuis maar ook binnen. En daar stemmen we onze communicatie op af. De kunst is om te kijken wanneer je wat voor welke doelgroep wilt en kunt inzetten. Van informeren tot participeren. In onze – sportieve – gemeente gaan we Samen voor Goud. Binnen ons team is plek voor een enthousiaste stagiaire die de kneepjes van het communicatie vak in de praktijk wil leren.

Dit ga je doen

Een stage bij ons betekent dat je allround meedraait in het team Communicatie zodat je je (communicatie)vaardigheden breed kunt inzetten, toetsen en ontwikkelen. Daarnaast schrijf en redigeer jij zelfstandig berichten voor intranet, ons personeelsblad en het gemeentekatern in de krant. Eén dag per week beheer jij de communicatiedesk. Hier komen de meest uiteenlopende communicatie- en persvragen binnen per telefoon en mail. Je krijgt zo een goed beeld wat er allemaal op ons af komt. Binnen een nader te bepalen project werk je mee aan de uitvoering van de communicatie. Dit kan zijn dat je zelfstandig een communicatieplan opstelt en uitvoert, of een collega ondersteunt bij de uitvoering van een langer lopend project.

Om jouw vaardigheden op het gebied van plannen en organiseren te ontwikkelen mag je voor ons een activiteit organiseren wat aandacht en bewustwording creëert voor ons lichtbeleid.

Dit is onze organisatie

We zijn een politieke organisatie, dat maakt ons anders dan andere werkgevers. Wat we doen, doen we voor onze inwoners en ondernemers. En wat we doen heeft ook echt impact omdat we dichtbij de mensen staan. Juist dat maakt ons werk zo mooi. Heerenveen is ambitieus, creatief en volop in beweging. Wil je meer over onze organisatie lezen? Kijk dan eens op de pagina Vacatures. Daar vind je verhalen van collega’s die over hun werk vertellen.

Dit ben jij

Je bent enthousiast, een aanpakker, creatief en nieuwsgierig naar de verschillende facetten van het veelzijdige communicatie vak. Je begrijpt dat werken bij een gemeente anders is dan werken bij een commercieel bedrijf. Dat het betekent dat je werkt voor de inwoners en ondernemers van onze gemeente. Je kunt in ieder geval werken met Office 365, je hebt een vlotte schrijfstijl en het is fijn als je handig bent met het maken van filmpjes voor social media.

Dit krijg je van ons

Een dynamische, boeiende en afwisselende stage in het politieke hart van onze organisatie. En veel fijne collega’s waar je veel van kunt leren! Collegialiteit en samenwerken staan bij ons voorop. Daarnaast krijg je een stagevergoeding.

Goed om te weten:

  • Als je stage gaat lopen bij de gemeente Heerenveen, heb je een verklaring omtrent gedrag (VOG) nodig.
  • Wij nemen maar één student van de opleiding Communicatie aan als stagiaire.

Wil je meer weten of heb je interesse?

Voor meer informatie over de stage, bel dan met Suzan IJdema (Communicatieadviseur), (06) 387 789 96. Heb je interesse? Stuur dan een reactie met cv en motivatie naar Suzan IJdema via sollicitaties.060256@sollicitaties.werkeninfriesland.nl.

Wie weet nodigen we je uit voor een kop koffie of thee!