Ondernemen vraagt om energie. Vandaag én morgen.

Netcongestie raakt ondernemers in heel Nederland. Klaverpark kiest daarom niet voor afwachten, maar voor vooruitdenken. We onderzoeken en ontwikkelen slimme energieoplossingen waarin bedrijven gezamenlijk optimaal gebruikmaken van beschikbare capaciteit.

Energie voor vandaag, kansen voor morgen

Een bedrijventerrein dat niet alleen vandaag functioneert, maar ook klaar is voor morgen. Klaverpark wordt daarom ontwikkeld als een volledig all-electric bedrijventerrein. Dit betekent dat er geen gasleiding en gasaansluiting aanwezig is.

In Nederland is op veel plekken sprake van netcongestie: het elektriciteitsnet is daar vol of bijna vol. Daardoor kan de netbeheerder niet garanderen dat bedrijven direct over voldoende elektriciteitscapaciteit beschikken.

Op Klaverpark zien we toch kansen. Om de ontwikkeling van het bedrijventerrein mogelijk te maken, heeft de gemeente al 1,7 MW aan netcapaciteit gecontracteerd (met een teruglevercapaciteit van 2 MW). Deze capaciteit wordt (deels) beschikbaar gesteld aan bedrijven die zich op Klaverpark vestigen. Daarnaast ligt naast het bedrijventerrein een Energiepark, waarmee de mogelijkheden voor samenwerking verder kunnen worden onderzocht.

Energie als gezamenlijke kracht

Om de beschikbare elektriciteit slim en efficiënt te gebruiken, wordt voor Klaverpark fase 1 een collectieve energiesamenwerking opgericht. Tijdens de reserveringsperiode werken de geselecteerde bedrijven deze samenwerking verder uit. De gemeente heeft hierin een faciliterende rol.

Daarbij wordt ook gekeken naar mogelijkheden voor samenwerking met het naastgelegen energiepark. Bedrijven die zich op het terrein vestigen, nemen deel aan deze energiesamenwerking.

Bij de inschrijving levert iedere ondernemer een plan aan waarin staat hoe het bedrijf duurzaam en efficiënt met energie omgaat. Denk bijvoorbeeld aan energieopslag, flexibel energieverbruik en eigen energieopwekking. Daarnaast wordt een inschatting van het verwachte energieverbruik en het belastingprofiel gevraagd voor zover dit mogelijk is.

Samen aan zet

De gemeente stelt de gecontracteerde netcapaciteit (deels) beschikbaar voor de collectieve energiesamenwerking en ondersteunt bij de verkenning en totstandkoming daarvan.

Alle kosten voor deelname aan de energiesamenwerking, investeringen in energiemaatregelen en de aansluiting op het elektriciteitsnet komen voor rekening van de ondernemer.

Slim omgaan met water

Vitens verzorgt de drinkwaterlevering op het bedrijventerrein. Op dit moment gelden de volgende voorwaarden:

  • Bedrijven die maximaal 25.000 m³ water per jaar verbruiken, kunnen na beoordeling door Vitens worden aangesloten.
  • Bedrijven die meer dan 25.000 m³ water per jaar verbruiken, moeten zelf aanvullende maatregelen nemen, bijvoorbeeld door gebruik te maken van oppervlaktewater of door proceswater te hergebruiken.

Ondernemers zijn zelf verantwoordelijk voor het aanvragen van een wateraansluiting.

Fase 1 Klaverpark nu in de verkoop

Fase 1 van Klaverpark is nu in de verkoop. Kavels variëren van circa 2 tot 10 hectare en worden uitgegeven aan bedrijven die passen bij de ambitie en ontwikkeling van Klaverpark. We werken met een transparante selectieprocedure.

Schrijf je in voor een kavel